Lidia Piechota – mama, prezenterka telewizyjna, dziennikarka, blogerka – ExtreMama!

Jest Opolanką, zakochaną w Warmii, dobrze czującą się w Skandynawii. Lidia współpracuje z mediami już od liceum, kiedy w lokalnym, opolskim Radiu O’le prowadziła program dla dzieci i młodzieży „Brzdąc”. Telewizja pojawiła się w jej życiu w 2004 roku w Lublinie! Był taki czas, że Lidia mieszkała na wsi pomiędzy Lublinem a Puławami i codziennie dojeżdżała do redakcji „pekaesem”. Wtedy złapała bakcyla. Zajmowała się w lokalnej lubelskiej kablówce wszystkim – robiła kawę, realizowała newsy, trzymała światło podczas innych produkcji. Krótko później wróciła do Opola i zaczęło się!

Na początek był program młodzieżowy, potem jej autorska „Rozkminka” czyli program psychologiczny, który sama nazywa swoja autoterapią. Kiedy w 2006 roku Lidia przeprowadziła się do Olsztyna (bo tak to jakoś wyszło), została … pogodynką! Realizowała prognozy pogody w całym województwie warmińsko-mazurskim poznając okoliczne tereny i dając się zaczarować tej krainie jeszcze bardziej. Jednocześnie realizowała swój program „Rozkminka” z ekipą profesjonalistów, którym zawsze będzie wdzięczna za zdobytą wiedzę i doświadczenie. Lidia mieszkała na Warmii ponad 10 lat. W międzyczasie jeździła po Polsce, po Europie i po świecie.

W 2008 roku została prowadzącą flagowego okrętu TVP „Kawy czy herbaty?”. Miała farta, bo pracowała z Radkiem Brzózką, który otoczył ją braterską opieką. Lidia uważa, że nie była wtedy gotowa na ten „wielki świat” i chyba zawsze była zaskoczona tym nagłym angażem. Ale, jak w każdej sytuacji, przekuwała słabości w siłę i dziś z tych nauk potrafi korzystać.

Współpraca, która miała duży wpływ na telewizyjny sznyt Lidii to INPUT czyli największa na świecie konferencja mediów publicznych. W 2007 roku Lidia została najmłodszym w historii shop stewardem tej konferencji i tworzyła ją razem z najlepszymi fachowcami z całego świata. Praca polegała na oglądaniu programów telewizyjnych, omawianiu formatów, analizowaniu popytu na nie, a potem prezentacji wybranych dzieł podczas wydarzenia. Lidia miała zaszczyt reprezentować Polskę w Szwajcarii oraz Republice Południowej Afryki, a następnie prowadzić ceremonię otwarcia konferencji INPUT w Warszawie. Zdobyte wtedy doświadczenia zostały na zawsze w młodej dziennikarskiej głowie.

W 2010 roku Lidia została Ambasadorem Polskiej Turystyki z ramienia Polskiej Organizacji Turystycznej i na pokładzie Żaglowca Fryderyk Chopin promowała Polskę za granicą. Realizowała felietony, które ukazywały się na antenie „Pytania na śniadanie” w TVP2. Pokazywała Francję czy Belgię, a potem także ukochane Warmię i Mazury. Do tej krainy zawsze z przyjemnością wracała.

Zawodowo podróżowała także przy okazji realizacji programu dla TVP Polonia „Gra w miasta”. Ekipa, na którą trafiła przygarnęła ją do swojej rodziny i Lidia miała możliwość rozwinąć skrzydła oraz poczuć, że naprawdę potrafi „robić telewizję”.

W 2012 roku urodził się syn Lidii – Zac czyli Zachariasz. Był to zwrot w sposobie myślenia i podejściu do życiowych wyborów. Lidia jeszcze w czasie ciąży została vlogerką i dzieliła się swoją radością na portalu Siostra Ania. Społeczność mam, kobiet, rodziców, których wokół siebie zgromadziła do dziś śledzi losy kilkuletniego już Zaca i energicznej mamy.

Tak narodziła się ExtreMama czyli matka, która ekstremalnie kocha swoje dziecko, a macierzyństwo jest jej ukochanym sportem ekstremalnym. Początkowo Lidia chciała pisać o sportach deskowych, które uwielbia, ale szybko okazało się, że dla niej bycie mamą jest ciekawsze niż wszystkie inne rzeczy na świecie. Dziś Lidia vloguje na swoim kanale i opisuje przeróżne przygody na blogu ExtreMama.

Powiedzenie „Easy is boring”, które towarzyszy Lidii niemal codziennie realizowała też przy produkcji „Skoku na weekend” dla TVN Meteo Active w 2014-2015 roku. Jeździła po Polsce z kilkuletnim Zachariaszem, panem nianią i ekipą telewizyjną, z którą nagrywała niezwykle ciepły i przydatny program turystyczny. Współpraca z TVN Meteo Active była dla Lidii pracą marzeń. Zrealizowała mnóstwo materiałów o sporcie, o aktywnych rodzicach i niemniej aktywnych dzieciach.

Lidia mama i Lidia sportsmenka to wciąż przede wszystkim kobieta. Program „Beauty Ekspert” to jej najnowsze przedsięwzięcie. Lidia prowadzi program urodowy w TVN Style. Jest to dla niej poligon doświadczalny, więc odkrywa w sobie nowe pokłady wiedzy, umiejętności i dziennikarskich „sztuczek”. Styl „GLAM” zagościł więc na dobre w życiu i karierze Lidii.

Lidia stąpa twardo po ziemi, choć najchętniej po niej jeździ – na deskorolce, longboardzie, rolkach, snowboardzie, a jeśli chodzi o wodną wersję deski, wybiera wakeboard. Niemalże w każdych warunkach pogodowych. Sport uprawia razem z synem i całą rodziną i to daje jej dużo pozytywnej energii każdego dnia.

Dziś Lidia bloguje, vloguje, prowadzi eventy i sama je organizuje. Choć trochę się przed tym broni. Jej MISJĄ jest przekuwanie słabości w siłę i optymistyczne motywowanie do uśmiechu każdego dnia. To działa! Niewymuszona energia i wielka miłość do życia sprawiają, że Lidia zaraża dobrym nastrojem, podnosi z ziemi i pomaga patrzeć z radością przed siebie. Niektórzy po prostu tak mają!

Instagram